Czy szkoła i oceny mogą być OK? Już w sobotę we Wrocławiu blisko 100 nauczycielek i nauczycieli weźmie udział w ogólnopolskim seminarium.

Jak w szkole oceniać ucznia, aby ocena pomagała mu w procesie uczenia się? Blisko 100 nauczycielek i nauczycieli, pedagogów, edukatorów i specjalistów spotka się na ogólnopolskim seminarium pn. „II spotkanie grupy fb Ocenianie Kształtujące (OK)”, które odbędzie się w sobotę 1 września w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

W programie oprócz 3 sesji plenarnych, zaplanowanych zostało 16 równoległych warsztatów tematycznych poświęconych m.in. temu jak powstaje lekcja z elementami OK – od pomysłu po realizację, OK w realizacji projektów eTwinning, , Niezbędnik OK nauczyciela, Jak budować wiedzę od podstaw zgodnie z taksonomią Solo?, Jak zamienić lekcję w przygodę, czyli escape room w praktyce szkolnej, Badania w działaniu z grupą OK, Uczenie się przez doświadczenie i wiele innych. W trakcie przerw nauczycielki i nauczyciele mają okazję wymieniać się doświadczeniami, refleksjami, ale też dzielić się swoją wiedzą, materiałami dydaktycznymi i wzajemnie inspirować.

W spotkaniu uczestniczą osoby z całej Polski, które zainteresowane są lub realizują ocenianie kształtujące w swojej pracy z uczeniem. Do wirtualnej grupy w serwisie Facebook dołączyło już ponad 15 tys. osób. Inicjatorką spotkania jest doktorantka DSW Beata Zwierzyńska.