Miło nam poinformować, że dr Aneta Słowik została laureatką stypendium naukowego (KAAD) na Uniwersytecie w Bielefeld. Stypendium przyznane zostało na 6 miesięcy (od marca do wrzesienia 2017) na realizację badań naukowych na Wydziale Socjologii na Uniwersytecie w Bielefeld (Niemcy) w Centrum Badań nad Migracją, Obywatelstwem i Rozwojem (COMCAD), kierowanym przez Pana Profesora dra Thomasa Faista. Badania realizowana przez dr A. Słowik dotyczyły identyfikacji procesów uruchamiania i konstruowania sieci, działań, praktyk, podmiotów poradniczych w środowisku II pokolenia polsko-niemieckich emigrantów w Nadrenii Północnej – Westfalii w Niemczech. Jednocześnie dr Aneta Słowik reprezentowała Dolnośląską Szkołę Wyższą w konferencjach i seminariach organizowanych przez COMCAD.