Hana Cervinkova i Juliet Golden nagrodzone za najlepszy program kształcenia w obszarze edukacji międzynarodowej.

Prof. DSW dr hab. Hana Červinková i Juliet Golden nagrodę Award for excellence in for Excellence in Education Abroad Curriculum Design 2016, przyznawaną corocznie przez The Forum on Education Abroad za opracowania i realizację najlepszych akademickich kursów/zajęć dla studentów studiujących poza granicami swojego kraju. Nagroda honoruje nauczycieli akademickich, którzy opracowują i wdrażają innowacyjne programy kształcenia. Jest to jedyna nagroda wręczana jednostkom lub grupom za jakość w projektowaniu kursów w edukacji międzynarodowej – prowadzonej za granicami USA.

Hana Červinková i Juliet Golden zostały nominowane do nagrody przez Uniwersytet w Syracuse za ich kurs „Negotiating Identities Across Europe’s Borders” (Negocjowanie tożsamości poprzez granice Europy), będący częścią programu Culture and Politics of Reconciliation in Central Europe (Kultura i polityka pojednania w Europie Środkowej), prowadzonego w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Poprzez semestralne studium terenowe w polskich, czeskich, niemieckich i litewskich miejscowościach kurs “Negotiating Identities Across Europe’s Borders” analizuje konflikty i pojednanie w historii i współczesności Europy, aby lepiej zrozumieć powody, dla których Unia Europejska w 2012 roku otrzymała Nagrodę Nobla za swoją pracę w „postępie na rzecz pokoju i pojednania, demokracji i praw człowieka”.

Przewodniczący Forum Brian Whalen stwierdził: „Ważny i aktualny kurs prof. Cervinkovej i dr. Golden jest wspaniałym przykładem innowacyjności nauczycieli akademickich i ich kreatywności w edukacji za granicą”.

Nagroda zostanie wręczona na 13 corocznej konferencji pod nazwą „Creating and Sustaining the Education Abroad Continuum” w Seattle 31 marca 2017, gdzie prof. Cervinkova i dr Golden będą prezentowały swój kurs. czytaj więcej – tutaj.