Konferencje dla Doktorantów

Praca z dzieckiem według koncepcji planu daltońskiego

Zakład Edukacji Elementarnej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej zaprasza na XI seminarium z cyklu "W poszukiwaniu nowych rozwiązań we wczesnej edukacji: Forum wymiany myśli i doświadczeń" pt. Praca z dzieckiem w wieku przedszkolnym według koncepcji planu daltońskiego.

Praca z dzieckiem w wieku przedszkolnym według koncepcji planu daltońskiego

Prowadzenie: Dorota Pieprz, Violetta Marczyńska i Agata Jóska (nauczycielki przedszkola nr 6 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Rawiczu)

Plan daltoński to podejście zainicjowane przez Helen Parkhurst w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku, zakładające zindywidualizowanie procesu edukacyjnego. Jego fundamenty stanowią odpowiedzialność, samodzielność, współpraca i refleksja, a celem jest wyposażenie małego dziecka w umiejętności, które pozwolą mu radzić sobie z różnymi problemami na kolejnych etapach edukacyjnych oraz w dorosłym życiu. O tym, na czym polega to podejście, jak można je wykorzystywać obecnie w Polsce oraz jakie korzyści przynosi, opowiedzą nauczycielki publicznego przedszkola nr 6 w Rawiczu, placówki, która od 2012/2013 roku pracuje w oparciu o koncepcję planu daltońskiego i posiada certyfikat przedszkola daltońskiego, nadany przez Polskie Stowarzyszenie Dalton.

Termin: 19 stycznia (czwartek) godz. 17.00

Miejsce: Dolnośląska Szkoła Wyższa, ul. Strzegomska 55, sala 111

Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 17 stycznia przez formularz.